KES ME OLEME

ETPL eesmärgiks on aidata kaasa sektori konkurentsivõime tõstmisele ja trükialase hariduse kaasajastamisele.

LOE LISA

PRINT IN ESTONIA

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu ekspordile suunatud kaubamärk ja liikmete kataloog. Info on inglise keeles.

LOE LISA

TRÜKISE TELLIJALE

Trükikoja valikul on oluline teada, et kõik trükikojad on spetsialiseerunud kindlatele tooterühmadele. Mida tuleks veel teada trükist tellides?

LOE LISA

TULE JA TRÜKI!

Tutvu erinevate võimalustega omandada eriala või täiendada teadmisi trükivaldkonnas!

LOE LISA

MEIST

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit on loodud 20. märtsil 1996. aastal, kui seitsme trükiettevõtte eestvedamisel asutati Eesti Trükitöösturite Liit.
Asutajaliikmeteks olid Vaba Maa, Kroonpress, Printall, Uniprint, Europrint, Markes-Fin ja Aldus.

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse liidu tegevuse eesmärgiks on aidata kaasa Eesti trüki- ja pakenditööstuse konkurentsivõime tõstmisele ja liidu liikmete huvide kaitsele, tegevuskeskkonna arendamisele, majandustegevuse edendamisele ja trükialase hariduse kaasajastamisele.

MEIE EESMÄRGID

Liidu tegevuse eesmärgiks on ühendada Eesti trüki- ja pakenditööstuse ettevõtteid ja arendada nende koostööd ning Eesti trüki- ja pakenditööstust. Samuti aidata kaasa ausa konkurentsivõime ning toetava majanduskeskkonna tagamisele.

ETPL_logo_2016

KOOSTÖÖ

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit on Euroopa keskse trükiliidu Intergraf liige, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige, Eesti Tööandjate Keskliidu liige ning on võrgustiku Two Sides Nordic partner.

2022. aastal on Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidul 41 liiget. Uute ettevõtete kaasamisel liikmeskonda on esmatähtis ühised huvid ja vastastikune koostöösoov. Loe lähemalt siit.

ME ELAME TRÜKITUD MAAILMAS

Me elame trükitud maailmas. Endale seda teadvustamata, igapäevaelus sageli ka märkamata. Aga siiski, külmkapist kohvi peale piima võttes valime paki, millele on peale trükitud PIIM. ID-kaart või pangakaart — ka nendel vahet tegemiseks on oluline kaardile trükitud info. Tänavate ääres on suured reklaamtahvlid, mis annavad meile teada uutest toodetest, soodsatest kampaaniatest või kutsuvad üles hoolima oma tervisest ja kaaskondsetest. Me armastame jätkuvalt lugeda raamatuid, mis pakuvad elamust kogu oma tervikus — kaanekujundus, köide, paber. Digilahendused ja äpid on küll muutnud meie igapäevaelu kordades mugavamaks, kuid isegi nutitelefonis on osa detaile trükitud. Need on vaid mõned killud trükitud maailmast.

Võta ühendust ja uuri lähemalt:

Katre Savi
ETPL tegevjuht
Tel. 5117061

VIIMASED UUDISED

Grano Digital OÜ juhtkond ostis ettevõtte Soome omanikult välja. 24. aprillil sõlmiti Grano Digital OÜ…

ETPL ja TULI kutsuvad liidu liikmeid Kuldmuna konkursile! Tööd on oodatud pakendi ja trükiste kategooriatesse…

5. märtsil toimusid 2023 Riigikogu valimised ning varasemast märgatavalt rohkem võib uuelt valitsuskoalitsioonilt oodata innovatsiooni-…

Soome logistikasektor alustas 15. veebruaril 2023 streiki, kui ametiühingute ja tööandjate ühenduste vahel ei õnnestunud…

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liiduga liitus veebruaris uus ettevõte – Multipakend Tootmine OÜ. Ettevõtte esindaja…

Reedel, 10. veebruaril selgusid Kirjanike Maja musta laega saalis 2022. aasta kauneimad Eesti raamatud, mis…

ETPL pikaajaline liige ja turul üle 30 aasta tegutsenud trükikoda Spin Press liitus eelmisel aastal…

Et olla oma klientidele usaldusväärne partner ja tegutseda vastavalt rahvusvaheliselt tunnustatud standarditele, on meie liikmesettevõte…

TULEMAS

MAI 2023:

18. mai Eesti Toiduainetööstuse Liidu pakendikonverents

JUUNI 2023:

08. juuni ETPL üldkoosolek ja ettevõtete külastus Pärnus

TRÜKI- JA PAKENDITÖÖSTUS

Eesti trüki- ja pakenditööstuse statistika

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit koostab ja kogub sektori statistikat: sektori üldstatistika, ettevõtete majandusaasta tulemused, palgauuring.

LOE LISA

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu väljaanded

ETPL annab välja liikmesajakirja Punktikasv, koondab ja tellib erinevad trüki- ja pakenditööstus uuringuid ja raporteid.

LOE LISA

Trüki- ja pakenditööstuses kasutatavad sertifikaadid

Paberi- ja trükitööstuses on kasutusel mitmeid sertifikaate ja standardeid, millega trükiseid ning pakendeid tellides arvestada.

LOE LISA

INFO LIIKMETELE

LOGI SISSE

Siit leiate liikmetele kasutamiseks loodud materjalid, nt covid-19 juhendmaterjalid, ülevaate aktiivsestest toetusmeetmetest, koolitusmaterjalid, sh veebiseminaride salvestused, majandusandmete ülevaated jms aktuaalne info. Küsi parool liidust, katre.savi@etpl.ee.